Небезпечний ТікТок

Для початку – невеликий список того, що відстежує TikTok – яку інформацію він збирає про користувача:

  • веб-сайти, які Ви переглядаєте
  • як Ви друкуєте текст — і швидкість і слова і стиль
    — повний доступ до фотографій на тел, відео
    — повний доступ до записника та всіх контактних даних друзів у тел.
  • використовує вашу IP-адресу, відстежує всі Ваші переміщення по квартирі або будинку
  • використовує в онлайн-режимі GPS-координати, де б Ви не знаходилися
    Після використання TikTok, протягом декількох днів у додатку буде точне розуміння про те, як ви виглядаєте, як тримаєте телефон, хто ваші друзі, які відео ви любите дивитися, які теми вас цікавлять і які сайти ви відвідуєте.

Версія TikTok для iPhone перевіряє користувачів та їх пристрої за допомогою інструмента аутентифікації, які дослідники визначили як уразливі для зловмисної кібератаки, згідно зі звітом компанії Zimperium Inc.

Також зовсім недавно дослідники виявили, що TikTok мав доступ до слів та зображень, які користувачі вирізали та вставляли на своїх пристроях, чи то нешкідливий список покупок, чи конфіденційні паролі. Грубо кажучи, програма мала доступ до буфера обміну, а для пристроїв на IOS програма мала доступ до буфера обміну з усіх пристроїв, підключених до одного Apple ID.

Можливість відстежувати кожен рух людини та складати поведінковий профіль є ключовою причиною, через яку Пентагон попередив військовослужбовців США у січні 2020 року про видалення TikTok зі своїх телефонів. Саме він вніс законопроект про заборону TikTok на всіх випущених урядом пристроях.

Amazon минулого тижня розіслав співробітникам повідомлення про видалення TikTok,
але пізніше повідомив, що електронний лист було відправлено помилково. TikTok також був серед десятків додатків від китайських компаній, заборонених Індією минулого місяця через проблеми безпеки та конфіденційності.
Використання даних TikTok також є предметом розслідувань Федеральної торгової комісії США, Міністерства юстиції США та, як мінімум, двох судових позовів.

Попередні версії політики конфіденційності TikTok попереджали користувачів, що вони можуть обмінюватися інформацією зі своїми китайськими підприємствами, правоохоронними органами та державними органами, якщо це вимагається згідно із законом.

Дослідники в галузі кібербезпеки кажуть, що практика збору інформації TikTok відповідає Facebook, Google та іншим технологічним компаніям США, які прагнуть адаптувати рекламу та послуги для своїх користувачів. Але проблема полягає в тому, що саме TikTok робить із інформацією, яку збирає. Деякі групи, такі як Демократичний та Республіканський національні комітети та Wells Fargo & Co., відмовляли чи забороняли людям використовувати програму.

Після публікації закону китайською владою про національну безпеку в рамках повного контролю за інтернет-простором ТікТок спішно покинув регіон. Ну а Facebook, Google, Twitter і Microsoft вже занепокоєні і ретельно вивчають “нові правила” зберігання інтернет-даних у Гонконгу. Новий закон дозволяє владі звернутися до прикладу до Google і вимагати GPS-дані або дані листування (особистих повідомлень) деяких користувачів, причетних до останніх акцій протесту.

Загалом свободи слова у Гонконгу більше немає, відповідно й низка технологічних компаній можуть залишити регіон у найближчому майбутньому. Такий собі експеримент тотального контролю від китайської влади.

Нагадаю, що TikTok у прямому розумінні слова підірвав інтернет, показавши стрімке зростання користувачів у США — їх зараз близько 165 млн., і 2 млрд. по всьому світу.

Також нагадаю, що зовсім недавно Тік Ток запустив майданчик для рекламодавців, на якому можна створювати повноцінні рекламні кампанії для аудиторії програми.

У США вкрай стурбовані можливістю ТікТок збирати величезну кількість даних про користувачів і вже заговорили про заборону цієї програми в країні.
А тим часом ТікТок наймає на посаду генерального директора Кевіна Майєра, колишнього виконавчого директора Walt Disney Co. Ось такі пристрасті по Тіктоку.
Загалом пристрасті між США та Китаєм розпалюються.

Інші цікавості:

— Apple до кінця 2020 року не планує повертати співробітників до офісів та відкривати раніше закриті офлайн-магазини. Та й взагалі — маю величезні сумніви, що й після 2020 року вони зроблять це. Адже видалення вкрай зручна та економічно обґрунтована форма взаємовідносин зі штатним персоналом.
— Бельгійська влада 14.07.20 оштрафувала Google на 600 000 євро за те, що Гугл не видалив посилання, що ведуть на інформацію застарілу чи неправдиву, на основі “права бути забутим”, яка здатна завдати шкоди репутації будь-якої людини.
— Google інвестує в індійську технологічну компанію 4 млрд. дол., в яку Facebook раніше вже інвестував 10 млрд. дол. Засновник компанії індійський мільярдер Мукеша Амбані, статки якого за останні тижні зросли до 72 млрд. дол, що дозволило йому обігнати таких особистостей, як Ларрі Пейджа, Сергія Бріна, Ілона Маска та Уоррена Баффета. Індія в останні роки дуже приваблює різні корпорації через бурхливе зростання нових інтернет-користувачів.

— Фейсбук активно та офіційно влазить у політику та планує у майбутніх осінніх виборах президента США вимикати всі рекламні політичні рекламні кампанії, а також запровадити можливість використовувати акаунти користувачів для повідомлень про вибори, нагадуючи їм про голосування. За їхніми словами вони хочуть, щоб на вибори прийшло якнайбільше користувачів. Рекламна кампанія від ФБ буде спрямована всіма каналами — Інста, ФБ і месенджер і повідомлятиме всіх користувачів про майбутні вибори і рекомендуватиме прийти і проголосувати.
Також будуть використані різні стікери в стилі — «я проголосував», якими кожен зможе ділитися у своїй стрічці, тим самим повідомляючи друзів про свої дії. Осторонь не залишилися й інші компанії, такі як Microsoft, Spotify, Snap, які також спонукатимуть користувачів повідомляти все про те, що вони вже проголосували. Ось таке “легке втручання” Фейсбука в політичне життя американців.

Tags

Comments are closed