Аналіз та аналітика

Або чому лайк публікації в соціальних мережах цінніший за відвідування сайту.

Чи можна продавати онлайн, не вимірюючи ефективність? Можна, але це шлях до втрати грошей та ринку. Давайте вивчимо основні дані, які необхідно вимірювати, щоб навчитися продавати онлайн.

Якщо у Вас є інтернет-магазин або ви продаєте свої товари та послуги онлайн, то рано чи пізно Ви стикаєтеся із завданням покращити конверсію у продажу, збільшити трафік на сайт, ефективно використовувати рекламний бюджет або вивести маркетингові комунікації на більш високий рівень. У цій статті ми розглянемо загальні показники, на які необхідно орієнтуватися під час обчислення KPI у e-commerce.

Я знаю, що половина мого рекламного бюджету втрачається, тільки не знаю яка саме половина…
Я збираю величезну кількість даних, у мене підключені всі сервіси Аналітики, я маю всі показники, я тільки не знаю що мені з цим усім робити. Допоможіть!

Для початку давайте вивчимо глобальні показники в e-commerce на 2019 рік:

Трафік та продажі:
— Споживач все ще більше довіряє ПК для здійснення покупки, але споживання контенту через смартфон. Це важливо враховувати під час побудови маркетингової стратегії.
— Google все ще генерує 65% трафіку та 67% доходу веб-сайту. Дані в середньому у світі. У той час, як соціальні мережі дають лише 8% трафіку та 4% онлайн продажів. Що ще раз підтверджує мої спостереження щодо організації продажів онлайн – споживання контенту і самі продажі відбуваються все частіше у різних місцях та каналах.
— Наприклад, у секторі роздрібної торгівлі:

  • 32% трафіку — органічний, але продажів — 31%
  • 33% з реклами в пошуковій видачі, і 36% продажів
  • 12% прямі заходи, 13% продажів
  • 8% соціальні мережі, 4% продажів
  • 1% реферальний, але продажів — 3%
  • 9% електронні листи, 7% продажів зі всіх 100% продажів

Середній коефіцієнт конверсії в онлайн-продажах — 1,84%.
У США, наприклад, конверсія у продаж — 1,37%, у Європі 1,51%, а у Великій Британії — 1,78%.

Що цікаво, Facebook дає нам такі конверсії:
3% користувачів, яким подобається Ваша публікація, готові купити Ваш продукт. Акція ж дає лише +1% до конверсії — до 4%. Коментар збільшує конверсію до 4,9%. А якщо він напише Вам повідомлення, Ви отримаєте 9,95% конверсії в продаж.

Далі давайте візьмемо та порівняємо конверсії Google та Facebook. Цікаві дані виходять. Виходить, що середній коефіцієнт конверсії через Facebook вдвічі перевищує конверсію на сайті.

Таким чином, соціальна активність (реакція) у вигляді лайка, коментаря чи шейра вдвічі цінніша, ніж відвідування сайту.

Тепер невелика інформація зі звіту Nielsen: (у якому йдеться про те, що рекомендація людей, яких я знаю є найнадійнішим комерційним повідомленням у світі)

86% схильні взаємодіяти з брендом, з яким вже взаємодіяв друг або знайома йому людина.

Кількість сеансів на 1 користувача протягом останніх 12 місяців безпосередньо залежить від отриманого доходу.

Прямий трафік (через введення адреси сайту в браузері) є важливим показником для отримання стабільного доходу. Це показник того, що користувач захотів повернутись на Ваш сайт. Сфокусуйтеся на тому, щоб користувач захотів знову та знову повертатися на сайт.

Ремаркетинг. Давно минули ті часи, коли маркетологи ловили знову і знову користувача, який був на сайті, показуючи йому той самий банер або повідомлення. Це набридає і дратує. Правильний ремаркетинг сьогодні — правильна послідовна комунікація із споживачем через унікальні послідовні рекламні пропозиції і не завжди пов’язані з покупкою. Це ретаргетинг різними каналами з різними повідомленнями в кожній точці взаємодії з контентом.

Це також створення додаткових точок зіткнення з користувачем, створення нових рівнів та охоплення одного і того ж користувача на новому каналі. Ось чого потрібно прагне в онлайн-продажах вже сьогодні.

Tags

Comments are closed